P R O . A N A . J E S S I C A

Detoxication

thinJednoduchá očista těla

O detoxikaci těla se napsalo a píše mnoho cenných rad. Pro zaměstnaného člověka jsou ale tyhle způsoby někdy v praxi těžko proveditelné. Zkuste proto jen dva dny myslet na očistu svého organismu a ulevte přetíženému trávicímu systému. Odmění se vám svěžestí a novým elánem.

 

Na detoxikaci si vyberte třeba sobotu a neděli, dá se však provádět i ve všední den, jen si musíte vzít s sebou do práce balíčky s jídlem.

Co smíte jíst:
Čerstvé ovoce a zeleninu, džusy, saláty, "živé" jogurty, rýži, ovesné vločky, ovocný čaj, zelený čaj, sušené ovoce, ořechy.

Nejezte:
Maso ani ryby, vajíčka, sýry, pečivo z bílé mouky, čokoládu, sušenky, křupky, smažené brambůrky, mražené potraviny, alkohol, mléko, černý čaj, kávu. Jste-li náruživým milovníkem kávy, potom její spotřebu snižujte postupně šálek po šálku již o týden dříve, než začnete s očistnou kúrou.

Příprava na očistu:
Naplánujte si, kdy budete po dva dny dělat něco dobrého pro své tělo, a těšte se na to. Vybírejte si ovoce a zeleninu, přemýšlejte nad recepty. Zvažte se, protože určitě kilogram či dva budou dole. Když nemáte osobní váhu, můžete se změřit v pase a zapsat si údaj před kúrou. Nakupte si potraviny, nápoje, ale neříkejte: "To nesmím jíst," ale říkejte: "To teď zatím nebudu jíst." Vy a vaše okolí musí pochopit, že nebudete trpět, že detoxikaci provádíte proto, že chcete být zdravější a omlazené. Uvařte a zmrazte předem své rodině jejich oblíbené pokrmy, aby vás nerušili, že mají hlad a na něco chuť. Hýčkejte se, objednejte se třeba na návštěvu kosmetického salonu, na pedikúru, manikúru, do sauny, na masáž, navštivte kadeřnici.

Dva dny pro krásu a zdraví:
Ráno zahajte bylinkovým čajem z meduňky nebo třezalky, pomohou vám naladit duši do růžové nálady. Potom si udělejte snídani z potravin, které jsou vhodné pro detoxikaci. Bude-li vás honit mezi jídly mlsná, zaženete ji nakládanou okurkou, hroznovým vínem, banánem, salátovou okurkou či sušeným ovocem.
K obědu si třeba uvařte rýži, do ní zamíchejte vařenou brokolici a zakápněte olivovým olejem. K večeři si dejte jogurt s ovesnými vločkami a kousky ovoce. Také si můžete uvařit zeleninovou polévku, prostoru pro fantazii je dost. Před spaním opět popijte meduňkový nebo třezalkový čaj. Pokud kouříte, zkuste vydržet aspoň tyto dny bez cigarety!

Po očistě těla:
Po této dvoudenní detoxikaci samozřejmě nesmíte vtrhnout do ledničky a všechno si zkazit. Nelitujte se, jak jste v minulých dnech trpěly a že si to tedy hned vynahradíte. Aspoň týden ještě omezte kofein a alkohol, nezačínejte kouřit -pokuste vytrvat. Do jídelníčku můžete postupně přidávat ryby a kuře bez kůže (je v ní hodně tuku), celozrnné těstoviny a čerstvý sýr. Zkuste se nad každou potravinou zamyslet, jak vám prospěje a raději si té méně zdravé vezměte jen na ochutnání. Jezte co nejvíce přirozených potravin, vyhýbejte se instantním polévkám a konzervovaným jídlům, uzeninám, nejezte a nepijte (když nemusíte) potraviny slazené umělým sladidlem, zbytečně dostáváte do těla chemikálie, s nimiž si vaše tělo poradí tak, že je uloží a nikoli vyloučí. Příliš mnoho masa zapříčiňuje únavu a podporuje ukládání kyseliny močové v kloubech, což potom bolí. Málo zeleniny a ovoce zpomaluje pohyb střev,v jejich záhybech se hromadí odpadní látky a hnijí tam, ač je to k neuvěření, několik let, což postupně otravuje organismus. Pokud budeme žít zdravě a rozumně, tělo bude spolehlivě pracovat a zbavovat nás běžných toxinů, kterých je kolem nás i tak více než dost.

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.